KÖZSZOLGÁLATI Tudásportál

Szakirodalmak az oktatás, kutatás szolgálatában

2020-ban a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen korábban nem tapasztalható mennyiségben érhetők el előfizetett magyar és nemzetközi teljes szövegű, valamint bibliográfiai adatbázisok. Segítségükkel elsősorban a legkülönbözőbb területek kurrens és retrospektív szakirodalmához juthatnak hozzá az egyetemi polgárok:

• százezret meghaladó számú folyóirat összes évfolyamának teljes tartalmához,
  • közel ötmillió doktori disszertációhoz és tézishez,
  • százötvenezer audiovizuális dokumentumhoz (aktuális hírtől a dokumentumfilmig),
  • több millió szabadon kereshető e-könyvhöz,
  • szótárakhoz, kutatási segédletekhez, térképekhez, konferenciaanyagokhoz etc.

összesen, mintegy 30 millió dokumentumhoz.

A teljes szövegű tartalmak mellett a bibliográfiai és tudománymetriai szolgáltatások is figyelemre méltók, melyek segítségével áttekinthetünk egy-egy tudományterületet, megismerhetjük legfontosabb szerzőit, trendjeit, feltérképezhetjük a kutatóműhelyek kapcsolatrendszerét és a finanszírozók körét is.

Az Egyetemről elérhető előfizetett és ingyenes adatbázisok aktuális listája itt érhető el: https://www.uni-nke.hu/konyvtar/adatbazisok

Az Egyetemi Központi Könyvtár munkatársai hétről-hétre röviden ismeretnek egy-egy adatbázist - erről a könyvtár honlapjának hírek-rovatában, valamint az "Adatbázis-ajánlók" menüpontján tájékozódhatnak.

Az adatbázisok használatának feltétele a következő:

• elérhetők az Egyetem területén található számítógépeken (oktatási épületekben, könyvtárakban, kollégiumokban stb.),
  • vagy bárhonnan, az NKE Informatikai Igazgatóság által üzemeltetett VPN szolgáltatás segítségével.

VPN használatára az NKE egyetemi polgárai (oktatók, kutatók, munkatársak, doktoranduszok, hallgatók) jogosultak. A VPN használatáról és a telepítésről rövid tájékoztató innen érhető el: https://www.uni-nke.hu/document/konyvtar-uni-nke-hu-1516171877433/NKE_VPN_telepitesi_tajekoztato.pdf

Előre egyeztetett időpontban és témákban könyvtáros kollégák által tartott felhasználói tréningekre van lehetőség. Kapcsolat: dto.konyvtar@uni-nke.hu

Címkék: tudástár 2020